sal_KD_Borsice
Pohled do sálu KD v Boršicích

V neděli 25. září se v prostorách KD Boršice uskutečnil tradiční tzv. Burčákový turnaj - hraný jako: "Otevřený přebor Moravy a Zlínský krajský přebor 4-člen. družstev!" Této akce se zůčastnilo celkem 43 družstev (složených ze 173 hráčů), včetně zástupců ze Slovenska, ze severní Moravy, z Čech a také z německého Falkembergu. Německá návštěva byla součástí dlouho trvající (více jak 30 let) družby mezi oddíly SK Boršice a německou Lokomitive Falkemberg. 

nemecka_vyprava
Německá výprava z Falkembergu

Pro celkové vítězství si došlo jednoznačným výsledkem družstvo s exotickým názvem: "Plátěné kraťasy," což vycházelo z jejich složení: Plát + 3 krát Kratochvíl! O jejich kvalitách vypovídá také výsledek utkání, ve kterých vyhráli úplně po každé. 2. místo si odvezl tým Orlové vedený Jirkou Novákem st. V posledním kole neklopýtli a díky remíze 4:4 nechali své ostatní soky (z Boršic a Zlína) za sebou! 3. pozici vybojovalo domácí juniorské družstvo sestavené s žáků výborného šachového trenéra pan ing. Vratislava Hory, ve složení: Jakub Uřičář, Václav Fiala, Luděk Volčík a Adam Gabriel. Ostatní výsledky včetně výsledků jednotlivců naleznete v odkaze níže!

Pro zajímavost byla také udělena cena pro nejmladšího a nejstaršího účastníka: boršický Patrik Pondělek byl nejmladší a přerovský Inocenc Němec zase naopak nejstaším účastníkem!

nejmladsi_nejstarsi
Zleva: nejmladší => Pondělek Patrik, nejstarší => Němec Inocenc

PODĚKOVÁNÍ:
Za organizační tým turnaje děkuji všem hráčům za téměř žádné spory, které by bylo nutno rozhodčími řešit, a také za jejich hojnou účast! Dále děkuji všem členům i nečlenům oddílu boršického šachu za pomoc při pořádání turnaje, včetně pomoci při tvorbě programu pro návštěvníky z Německa! A nakonec bych chtěl jmenovitě poděkovat Martinu Ryšavému, který prostřednictvím svých fotografických dovedností dokázal velmi věrohodně zachytit atmosféru celého "Burčákového" turnaje! URČITĚ SE VŠICHNI PODÍVEJTE NA FOTOGALERII Martina Ryšavého => odkaz níže!

Pořadatelé se znovu těší na další ročník a společné setkání!

Odkazy: