V neděli 16.9.2018 proběhl u nás v Boršicích Otevřený přebor Moravy 4-členných družstev v bleskové hře 2018 a Přebor Zlínského kraje 4-členných družstev v bleskové hře 2018. Turnaje se zúčastnilo pouze 23 družstev, což je i vzhledem k podobné účasti v minulém ročníku znamení, jestli letošní ročník nebyl poslední, případně to celé nějak přehodnotit. Atmosféra byla hezká, hrálo se pouze 10 kol. Vítězství si odnesl Q-Team, druzí byli Samomatiči a bronzovou příčku si odnesla Slavia Kroměříž A. Koho zajímají podrobné výsledky, může si je prohlédnout na tomto odkazu.

fotogalerie od Martina Ryšavého

děkujeme všem za účast

V neděli 18.9.2017 proběhl v Boršickém kulturním domě burčákový turnaj, letos hraný jako OTEVŘENÝ ŠACHOVÝ PŘEBOR MORAVY a PŘEBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE 4-ČLENNÝCH DRUŽSTEV V BLESKOVÉ HŘE. Zúčastnilo se jen 22 družstev, bohužel každým rokem obsazenost turnaje klesá - budeme se muset zamyslet čím to je.

Součástí zahájení byl panu Ludvíčkovi předán dárek k jeho 80. narozeninám, ještě jednou gratulujeme !!

Fotky od Martina Ryšavého jsou na rajceti.

Výsledky najdete na chess-results.

Vyhrálo družstvo "Naplechteam" - evidentně nebyli tak na plech jako někteří jiní ... Z Boršic se nejlépe umístil "Boršice Mix" na celkovém 4. místě, nejlepší družstvo kompletně složené z hráčů Boršic "Boršice To Šlo?" obsadilo 12. místo (dívám se, že kdybych to v posledním kole 2x nedomastil mohli sme být v top 10) jen těsně před "Boršice senior".

Hodnotím turnaj pozitivně, burčák byl letos dobrý, bohužel atmosféra upadá s nízkou účastí ...

23 ročník Memoriálu Karla Bartoše proběhl 27.5.2017, z Boršických hráčů se ho zůčastnil jen František Šaňák a umístil se skoro přesně v polovině na 41.místě.

Kompletní výsledky zde.

Ten nadpis není chvástání, ale konstatování prostého faktu. Nedá se nic dělat, když je někdo výborný hráč, někde se to projevit musí. (Poznámka pro ty, co se berou moc vážně -- jedná se jenom o vtip ).

V neděli 25.6.2017 proběhl v Kunovicích rapid turnaj s účastí nejlepšího hráče ČR GM Davida Navary a ještě dalších velmistrů. Celkem hrálo 80 šachistů. Z Boršic jsme se zúčastnili také. Turnaj vyhrál dle očekávání David Navara, druhý skončil Movsesian a třetí Plát.

IMG 20170625 1304311280720

V neděli 18.9.2016 proběhl v boršickém kulturním domě další ročník burčákového turnaje 4-členných družstev v bleskové hře. Turnaje se zúčastnilo celkem 34 družstev a utkalo se celkem v 10-ti dvoukolech. Vítězem se stalo družstvo Duras Brno, následované Podlužanem Prušánky a Kroměříží A. Kroměříž se tím pádem stal krajským přeborníkem. Z našich se nejlépe umístilo družstvo motani z Boršic na 8.místě. Celkové výsledky si můžete prohlédnout zde.

poradi

I letos byla také nachystána tlačenka a jiné speciality našeho bufetu včetně piva a burčáku. To je taky důvod, proč píši tenhle malý článeček až nyní...

Fotky od Martina Ryšavého : http://rysavy.rajce.idnes.cz/chess_2016_09_Burcakovy_turnaj_-_Borsice/

IMG 20160918 112201