V druhém kole ZKS-západ nás čekalo Staré Město D. Zatímco soupeři přijeli v první devítce, my postavili takovou lehce nadprůměrnou sestavu. Zápas podle toho i vypadal, neboť jsme těžce bojovali o přežití. Jako první si dali remízu na 2. a 5. šachovnici, kde se nic moc zajímavého nestalo. Hned potom prohrál Honza Kostka, který ztrácel figuru. Figuru mohl ztratit i Michal Havránek, ale soupeř si toho naštěstí nevšiml. Bohužel ale vyšel s pikem míň a soupeř měl 2 izolované pěšáky na dámském křídle, kteří nešli zastavit. Michal se snažil všelijak hrozit, ale soupeř vše pokryl. Tak jsme prohrávali 1:3 a ostatní šachovnice vypadaly tak nějak všelijak. Naděje přišla s výhrou Stani Volčíka, který hrál šílenou hru už od zahájení a do střední hry vyšel 2 koňmi (a silným útokem na krále) proti věži. Poté jsem zazářil i Já. Já jsem ze zahájení vyšel daleko líp, ale pak po chybě propočtu se hra vyrovnala. Soupeř moc nevěděl, co se mnou a vytvořil si na královském křídle slabiny, kterých sem využil. Do koncovky jsem šel s kvalitou víc. Ve chvíli, co bych dosadil dámu nebo měl celou věž navíc se soupeř vzdal. Matěj Krajíček mezitím tahal totálně prohranou koncovku, asi aby zabil čas. My prohrávali 4:3 a poslední naše naděje byl Pavel Frýbort, který měl 2 minuty po 20 tazích jak vždy a jeho soupeř 40 minut. Po necelé hodině už oba měli jen 2 minuty. Blížila se druhá hodina a Frýbort svého soupeře nakonec přejel. Po těžkých bojích jsme tedy uhájili remízu.

SK Boršice B ELO  4 - 4   ŠK Staré Město D ELO
Havranek Michal 1995 0 - 1 Shanel Jaroslav 2059