Boršické mládí dokázalo v závěrečných čtyřech kolech ELMD ve Vlachovicích,respektivě v 1.LMD ve Vyškově,že ještě stále patří k velmi úspěšným šachovým baštám v ČR.

Boršice A

Ve Vlachovicích v krásném prostředí hotelu PAVLA jsme letos bojovali již pátou sezonu bez přerušení o udržení v naší nejvyšší mládežnické soutěži.Do B-finale jsme si ze základní moravské skupiny přivezli 6 bodů.Po páteční zbytečné prohře s PANDOU Rychnov jsem musel zvýšit hlas a dát na jevo,jaký je cíl naší mise.Zřejmě to pomohlo,protože oba sobotní zápasy jak s OÁZOU Praha,tak s Údlicemi jsme dokázali vyhrát a vedli jsme B-finále.Situace byla ovšem tak napjatá,že jistotu sestupu měla jen družstva Orlové a Oázy a zbývajících šest týmů včetně Boršic,je mohlo v případě prohry,či u některých i remízy doplnit.

Konec dobrý,všechno dobré.Smějící se

V posledním kole jsme nastoupili proti naším starým známýma to silnému celku z Hořic.Po zajímavém průběhu zápasu po čtyřech hodinách hry vyrovnal Petr Janska na 3-3,což znamenalo,že Boršice budou V ELMD 11.a zahrají si tuto prestižní soutěž i po šesté.

Poděkování patří všem členům tohoto družstva,nikdo nepropadl,všichni uhráli v těžké konkurenci solidní výsledek.Je na škodu,že v nové sezoně již nemohou nastoupit opory-Pavel Náplava a Majka Pfamová/host ze Zlína/pro své stáří/samozřejmě mládí,ročník 1994/.

 

Poř.DružstvoVRPBodySkórePartie
1. BŠŠ Frýdek-Místek 6 0 1 18 27.5 20
2. TRW Autolektronika Vlašim 4 1 2 13 22.5 14
3. ŠK Lokomotiva Brno 4 0 3 12 26.0 22
4. 2222 ŠK Polabiny 3 3 1 12 22.0 17
5. TJ Náměšť nad Oslavou 3 1 3 10 18.0 12
6. TJ Slovan Havířov 2 2 3 8 20.5 16
7. Desko Liberec 0 4 3 4 18.5 11
8. ŠK Kladno 0 1 6 1 13.0 9

 

Poř.DružstvoVRPBodySkórePartie
1. ŠK Staré Město 5 0 2 15 25.0 19
2. Sokol Údlice 4 1 2 13 24.5 22
3. SK Boršice 4 1 2 13 24.5 18
4. TJ Jiskra Hořice 3 3 1 12 25.5 22
5. TŽ Třinec 4 0 3 12 20.5 16
6. ŠŠ Panda ARTCO Rychnov 3 1 3 10 22.5 18
7. SK Slavia Orlová 1 2 4 5 17.0 12
8. SK OAZA Praha 0 0 7 0 8.5 4

 

 Boršice A

extraliga-dorostu-foto-zaver-sezony-duben-2011-zmenseno
Sestava Boršice A, která udržela ve Vlachovicích Extraligu dorostu.
Zleva: Tománek Pavel, Pfeffer Dominik, Volčík Luděk, 
Náplava Pavel, Janska Petr a Phámová Majka

 

Šach. Jméno hráče ELO
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Body %
1. Volcik Ludek 2069 0 ½ ½ 0 ½ 1 ½ 3 42.86
2. Naplava Pavel 1901 0 1 ½ 0 1 0 1 50.00
3. Phamova Xuan Mai 1900 0 1 0 1 1 ½ 0 50.00
4. Pfeffer Dominik 1748 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 4 57.14
5. Janska Petr 1727 1 0 1 1 1 4 80.00
6. Tomanek Pavel 1565 ½ 1 1 ½ ½ 1 0 64.29
7. Simonik Adam 1841 1 1 2 100.00
8. Skalka Jan 1692
9. Zatloukal Jakub 1513
10. Slaba Lenka 1362
11. Skalka Michal 1306
5 5 4 3 24½ 58.33

Úspěšný byl i B-tým,sobotní remízou s Bedřichovem,vítězstvím s Vyškovem a nedělní remízou LOKO Brno B a závěčnou výhrou nad LOKO Brno C katapultoval na nesestupové 9.míso v tabulce 1.LMD-VÝCHOD.

Družstvo bylo složeno hned ze tří oddílů/Boršice,Napajedla,Veselí/,ze kterých hráči přestoupili za kmenové do Boršic a vytvořili solidní tým,který závěrečným finišem dokázal,že nepatří mezi ligové otloukánky a zajistil si svým umístněním příslušnost ve druhé nejvyšší mládežnické soutěži i pro příští sezonu.Poděkování patří i rodičům/Zatloukalovi,Skalkovi/,kteří zajištovali dopravu a doprovod při jednotlivých zápasech.Z jednotlivých hráčů nikdo nezklamal,nastoupili i naši nejmenší,pro které byla tato soutěž ještě tvrdým oříškem,ale věřím,že v následujících letech se stanou platnými hráči boršických týmů.

Poř.DružstvoVRPBodySkórePartie
1. ŠK Duras BVK Brno "A" 11 0 0 33 55.0 47
2. ŠK Staré Město "B" 9 1 1 28 46.5 39
3. TJ Sokol Hošťálková 7 2 2 23 42.0 32
4. ŠK Duras BVK Brno "B" 6 2 3 20 36.0 28
5. TJ Sokol Postoupky "A" 5 2 4 17 33.5 25
6. SK Slavie Orlová "B" 5 1 5 16 28.5 23
7. Sokol Bedřichov 4 3 4 15 30.5 20
8. ŠK Lokomotiva Brno "B" 4 1 6 13 33.5 26
9. SK Boršice "B" 2 4 5 10 27.0 20
10. TJ Sokol Postoupky "B" 2 2 7 8 23.5 17
11. SK DDM Vyškov 1 1 9 4 23.5 15
12. ŠK Lokomotiva Brno "C" 0 1 10 1 15.5 9

Výsledky jednotlivců B-mužstva

Boršice B

Šach. Jméno hráče ELO
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Body %
1. Šimoník Adam 1841 1 0 1 ½ 0 1 1 64.29
2. Janska Petr 1727 0 1 1 50.00
3. Skalka Jan 1692 ½ 1 0 ½ 0 0 1 0 ½ ½ 1 5 45.45
4. Zatloukal Jakub 1513 ½ 1 0 0 ½ 1 0 1 1 0 1 6 54.55
5. Slabá Lenka 1362 ½ 1 0 0 ½ ½ 0 1 1 0 ½ 5 45.45
6. Skalka Michal 1306 0 0 ½ 0 0 1 0 ½ 1 1 1 5 45.45
7. Jelínek Daniel 1250 0 0 0 0.00
8. Skřivánek Přemysl 1250
9. Kopecký Marek 1250 0 0 0 0.00
10. Otruba Zdeněk 1000 0 0 0.00
11. Pondělek Patrik 1000 0 0 0 0 ½ 0 ½ 8.33
12. Brzicová Adéla 1000
13. Podškubka Jakub 1000
14. Kolaja Lukáš 1000 0 0 0 0.00
3 ½ 3 1 3 3 27 40.91

Komentáře k článku: