MČR středních škol,které co do hráčské kvality,vysoko předčilo minulé ročníky se po dvou dnech nelítostných bojů dostalo až do finále.

Titul přeborníka si odvezlo Gymnazium FM/místecké/,na druhém místě skončilo Gymnazium Hořice a třetí stupeň vítězů obsadilo opět Gymnazium FM,ale tentokrát frydecké. 

Bramborová medaile,jak se píše v nadpise patřila SŠPHZ UH,složené výhradně z boršické líhně.O tři místa hůře,ale za to o devět lépe oproti svému nasazení/skokani turnaje/,se na sedmém místě umístnila OA UH,kterou reprezentovali tři boršičáci spolu se staroměstským,již aktivně nehrajícím Igorem Štefankem.

V posledním kole chyběl půlbod průmyslovce a bod OA,aby si mohly pověsit bronzové medaile,nedá se,snad někdy příště.Vím já, co to je za xicht?

Konečné pořadí po 9 kolech

Poř. St.č. Družstvo Partie + = - PH 1 PH 2 PH 3
1 1 Gymnázium P. Bezruče Frýdek-Místek 9 7 1 1 25.0 182.0 151.25
2 8 Gymnázium a SOŠ Hořice 9 5 2 2 22.0 180.0 114.25
3 3 ČOG Frýdek-Místek 9 3 5 1 21.5 173.5 101.75
4 2 SŠPHZ Uherské Hradiště 9 5 3 1 21.0 188.0 131.50
5 5 Gymnázium s pol. vyuč. jazykem Č.Těšín 9 4 2 3 21.0 184.5 96.25
6 6 Gymnázium Kladno 9 5 2 2 21.0 167.5 107.00
7 16 OA Uherské Hradiště 9 5 2 2 20.5 175.0 108.50
8 4 Mensa gymnázium Praha 9 5 2 2 20.0 182.5 119.75
9 9 Gymnázium Vysoké Mýto 9 4 1 4 20.0 164.5 77.50
10 10 Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové 9 4 2 3 19.5 180.0 92.00
11 14 Gymnázium Jihlava 9 2 3 4 18.5 172.5 61.25
12 7 Gymnázium Hlučín 9 4 2 3 18.5 172.0 93.00
13 11 SPŠ Jihlava 9 4 1 4 18.5 171.0 74.50
14 15 Gymnázium Uherské Hradiště 9 3 3 3 18.0 168.5 78.25
15 20 Gymnázium Šumperk 9 4 1 4 17.5 152.5 67.50
16 12 Gymnázium Plzeň, Mikulášské nám. 9 3 2 4 17.5 147.5 59.75
17 18 Purkyňovo Gymnázium Strážnice 9 3 3 3 17.0 161.5 76.50
18 13 Gymnázium Christiana Dopplera Praha 9 3 3 3 17.0 158.0 69.75
19 23 Gymnázium Prachatice 9 3 2 4 17.0 150.0 61.50
20 19 Gymnázium Žamberk 9 2 5 2 17.0 146.0 65.75
21 21 Gymnázium Lanškroun 9 3 3 3 16.5 155.0 72.75
22 26 SPŠSE a VOŠ Liberec 9 3 1 5 16.5 154.5 56.50
23 24 Gymnázium Jiřího z Poděbrad 9 3 1 5 16.5 142.0 49.50
24 22 Gymnázium Teplice 9 2 3 4 15.5 141.5 46.50
25 28 Gymnázium Český Krumlov 9 1 4 4 14.0 139.0 40.75
26 17 Gymnázium Ústí n.L., Jateční ul. 9 2 2 5 13.0 142.5 41.50
27 27 SPŠ Jedovnice 9 1 2 6 12.0 144.0 28.50
28 25 Masarykovo gymnázium Plzeň 9 0 3 6 12.0 140.5

22.00

 

4. SŠPHZ Uherské Hradiště (Rtg prům.:2012, PH 1: 21 / PH 2: 188)

Šach.
Jméno Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Body Partie
1
Fiala Václav 2203 CZE ½ 0 1 1 0 ½ 0 ½ ½ 4.0 9
2
Gabriel Adam 2127 CZE 1 1 1 0 1 1 1 1 ½ 7.5 9
3
Pfeffer Erik 1936 CZE 1 1 0 1 0 1 0 1 1 6.0 9
4
Pfeffer Dominik 1782 CZE 1 0 ½ 0 1 0 0 0 1 3.5 9

 

7. OA Uherské Hradiště (Rtg prům.:1775, PH 1: 20.5 / PH 2: 175)

Šach.
Jméno Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Body Partie
1
Volčík Luděk 1947 CZE ½ ½ 0 0 0 0 1 0 1 3.0 9
2
Náplava Pavel 1901 CZE 0 1 1 1 1 1 1 0 1 7.0 9
3
Náplava Petr 1952 CZE 0 1 1 ½ ½ 1 1 ½ 0 5.5 9
4
Štefanko Igor 1299 CZE 0 1 0 1 1 0 1 0 1 5.0 9

Pěknou fotogalerii k pořadatelsky vydařenému MČR je možno zhlédnout na stránkách https://picasaweb.google.com/chess.svetla

Komentáře k článku: