Dnes 1. 11. 2009 nám začal nový měsíc a zároveň skončil náročný přebor Moravy a Slezska mládeže do 16 let. Chvíli po jedné hodině odpolední se naposledy postavil pořadatelský tým celého turnaje před nedočkavé publikum, které vyžadovalo rychlé předávání cen... Smějící se

Hned na začátku chci ještě jednou pochválit celý pořadatelský tým, který odvedl kus výborné práce! Dále si dovolím pogratulovat všem medailistům a postupujícím, ostatním popřeji hodně úspěchů na jiných turnajích a také v příštích letech!

Přistoupíme ke konečným výsledkům, které naleznete na chess-results.com => po jednotlivých kategoriích:

Za šachový oddíl Boršice můžeme říci, že turnaj byl spíše úspěšný. Jasným postupujícím se stal Volčík Luděk v kategorii do 16 let. Až do posledního kola bojoval o postup i Náplava Pavel, který si závěrečnou remízou s talentovaným Martinem Blahynkou zajijistil poslední postupové místo. V kategorii H16 se nepodařilo postoupit Pfefferovi Dominikovi, škoda! Do poslední partie své naděje vkládal i Tománek Pavel mezi hochy do 14 let. Bojoval opravdu dlouho
a i když se na něho usmálo štěstí v podobě soupeřova hrubého přehlédnutí v časové tísní ("Poslední hrané partie!") dokázal v remízové věžovce získat celou věž a vyhrát, nestačilo to. Skončil až jako 2. náhradník. Posledním zástupce, který za náš oddíl hrál na tomto turnaji byla Slabá Lenka, která hrála v kategorii dívek. Jelikož dívky mají přebor republiky jako open turnaj, jednalo se spíše o Lenčino ladění formy. Přesto si myslím, že umístění ve středu tabulky po pěkných výkonech na šachovnici je také úspěchem.

Pro informaci o našich hráčích může sloužit i tato tabulka:

BORŠIČTÍ HRÁČI NA MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA
ZLÍN 2009

Poř.
Hráč Kat. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. celk.