Štěpánský turnaj se hrál nejen v Sudoměřicích, ale i ve Vlčnově. Na 22.ročník Vánočního turnaje si přijelo zahrál 59 šachistů a šachistek.

 

Druhým rokem se hraje turnaj jako Memoriál Josefa Oharka. Přijela tradičně silná výprava ze Starého Města, též z Napajedel (zejména Miroslavové Plšek a Kunc) nebo „nerozlučná“ dvojice z Lokomotivy Brno panové Vykydal (na fotce při partii s Františkem Vránou) a Píše.

vlcnov_3

 

Letos nebyla největší účast, jak mylně informoval pan Javor na konci turnaje. Ta byla loni, kdy přijelo celkem 64 šachistů, jak se můžete přesvědčit v reportu z loňska.

 

Od začátku se na předních šachovnicích usadila dvojice nejvýše nasazených František Vrána a Miroslav Jurásek. Pan Vrána měl sice několikrát trochu problémy, ale ani Jiří Kolouch z Bojkovic a též Pavel Dvouletý ze Starého Města (ten uhrál „alespoň“ remízu) to nedokázali plně využít. Pan Vrána si konec turnaje již kontroloval, a i přes dvě plichty v závěrečných kolech se zaslouženě stal vítězem ziskem 7,5 bodu. Druhý skončil se stejným bodovým ziskem Miroslav Jurásek, třetí pak byl Jaroslav Buráň, který měl bodů sedm, čtvrtý byl Miroslav Plšek za 6,5 bodu.

 vlcnov_4

zprava Vrána, Jursek a Buráň.

 

Dále již bylo našlapáno, když 9 hráčů mělo šest bodů a nejlepším z nich byl František Vykydal. V této skupině byl i náš jediný zástupce František Šaňák, který skončil na 11.místě.

vlcnov_1

 

Nejlepším z 5,5 bodových byl na 14.místě Marek Staňa jako nejlepší žák i člen pořadatelského oddílu.

 

Náš oddíl dal letos výrazně přednost turnaji v Sudoměřicích a tak kromě pana Šaňáka jsme zde neměli současného oddílového zástupce. Ale hrál zde náš výborný odchovanec Miroslav Kunc momentálně hrající za Napajedla. Obsadil 20.místo, kdy se mu nepovedl závěr turnaje. My si jej můžeme připomenout na několika fotkách.

 kunc_1

Jemnice 1969. U partie sedící Vojáček je jen o fous menší jak stojící devítiletý Mirek Kunc. 

kunc_2

Zde je spolu se svým mladším bratrem Pavlem v Luhačovicích v roce 1971

kunc_3

Rýmařov 1973

vlcnov_2

Vlčnov 2009

 

Výsledky turnaje jsou zde, a několik dalších fotek je pak v následující fotogalerii.