V neděli 10.4.2011 se nám úspěšně podařilo uzavřít šachovou sezonu 2010/2011!

Dohrávaly se poslední zápasy, v případě Áčka nebylo o co hrát, zápas také skončil nic neřešící remizou 4-4, ale v krajské soutěži hrající Céčko ještě mohlo bojovat o prvenství, jenže jejich soupeřem byl vlčnovský tým, který měl ambice na titul ještě vyšší. Nakonec to také podle toho dopadlo výsledkem 3,5 - 4,5 pro Vlčnov. Ikdyž je to pro nás trochu smutný výsledek, vlčnovjané nás nenechali dlouho smutnit a otevřeli flašku vyhlášené slivovice, na to jsme se nenechali zahanbit a vybídli je k ochutnání ovaru, který byl na tento den plánován jako hlavní zpestření našeho ohlédnutí za uplynulou sezonou.

01_KOTEL02_KOTEL2Vaření ovaru v kotli - hezky lidově...

04_JEZENI_OVARU_105_JEZENI_OVARU_2Ochutnávka ovaru

 

A jak zní shrnutí sezóny ?

...

 

Boršice "D" - Družstvo hrající regionální přebor, složeno mimo jiné i z našich nejmladších šachových nadějí, skončilo na 4. místě. Zmíním jen výkony oněch mladých talentů (zkušenejší hráči prominou Usmívající se ). Nejvýše hrající (pendloval mezi 4. a 5. deskou) Petr Janska uhrál slušný výsledek 5 bodů z 8 utkání - nejvíce utkání ze zmiňovaných mlaďochů. Dále ještě o něco lepší Pavel Tománek ukončil tuto soutěž s 5,5 body ze 7 utkání a v neposlední řadě také slušný výsledek naši jedíné dívky, která hájí barvy Boršic v mistrovských utkáních - Lenka Slabá s 3 body z 5 utkání.

Boršice "C" - Již zmiňované družstvo, které v posledním kole sahalo po vítězství v krajské soutěži, nakonec skončilo na pěkném třetím místě. Zde si nadruhou stranu nemůžu odpustit vyzdvihnout zkušenější hráče, jejichž výsledek je excelentní. Jsou to Pavel Hlůšek, hrající převážně na 3. šachovnici a zdřejmě nejstarší současný boršický hráč - Josef Ludvíček na 6. šachovnici. Oba tito borci dokázali dosáhnout shodného výsledku 7,5 bodu z 8 utkání!!! Myslím si, že hlavně v případě pana Ludvíčka je to úctyhodný výsledek. Okolní kluby se o něj ještě poperou Usmívající se.

03_Pavel_HlusekPavel Hlúšek dohrával v neděli jako poslední z hráčů C-družstva
a zároveň i poslední hráč Boršic v sezóně družstev dospělých!
Samozřejmě, že soupeři nic nedaroval
a s výhodou kvality dovedl partii do zaslouženého vítězství!

Boršice "B" - Družstvo, které úřadovalo v krajském přeboru. Ano úřadovalo. Jeho sila byla v této soutěži vysoká a věřím, že to zaslouženě přineslo celkové vítězství. Je pravdou, že v případě určení celkového skóre jako hlavní kritérium pro pořadí družstev, by nás předběhlo družstvo z Kroměříže, jenže ja jsem příznivcem bodového systému (nemůže se stát to , co nás potkalo letos na MČR v přeboru středních škol a sice, že 3. místo, ke kterému jsme měli nejblíže, získalo družstvo, které mělo o dvě výhry méně, za to o dvě remizy navíc při stejném počtu porážek...nepovažuji to za spravedlivé) a proto píši zaslouženě. Opět je mi příjemnou poviností vypsat jména těch nejlepších z tohoto družstva. Jsou to Luděk Volčík, 4. deska, 7,5 bodu z 10 utkání a Pavel Náplava, 6 deska, 9 budů z 11 zápasů. Shodou okolností jsou to spolužáci, kteří letos okusili krom šachu i chuť střední školy, a proto je třeba i zdůraznit počet odehraných utkaní, kterých bude v budoucnu zdřejmě míň a míň.

Boršice "A" - Toto družstvo mě osobně přineslo nejvíce požitků. Vetšinou zprvu smutných a velmi smolných, ale nakonec se vše v dobré obrátilo. Je to nejsilnější družstvo, které mohou Boršice nabídnout a věřím, že se není za co stydět. V silné soutěži - 2. liga E , jsme uhájíli nesestupující 8. pozici. V této soutěži opět dominovalo duo Luďěk a Pavel, ale ještě vyšší šachové umění potvrdil dlouholetě hostující Milan Drtina ze Slovenska. Jeho výkon na tak vysoké desce (většinou 2.), v jeho rokách a strastech, které ho určitě provází při cestách na naše zápasy, je ohromující. Chtěl bych mu i prostřednictvím toho to článku poděkovat, myslím si, že letos jeho přítomnost byla opravdu znát.

Poděkování patří i všem ostatním hráčům, kteří urputně bojovali za boršickou čest a boršické jméno v šachovém světě, také za mimo zápasovou práci našeho největšího "Bosse", jehož jméno netřeba zmiňovat Usmívající se...Kvalitní sezona!!!

Za zmínku ještě stojí návštěva věčného šachového a fotbalového fandy pana Gabriela z Polešovic, který letos slaví pěkných 90 let, proto přidáváme společnou fotku (pan Gabriel je uprostřed v zelené čepici):

06_SPOLECNE_FOTO

Komentáře k článku: